به مرجع تخصصی خرید و فروش شماره و دامنه رند D4Sell خوش آمدید

دامنه چیست

دامنه چیست
دامنه چیست

-

آنچه در این مقاله مطالعه میفرمایید

دامنه یا دامین چیست؟

-

دامنه یا دامین چیست؟

برای راه اندازی یک وبسایت در مرحله اول شما نیاز به یک دامنه دارید.
پس از تهیه دامنه شما می بایست یک هاست تهیه کرده و دامنه خود را به آن متصل نمایید.
این موضوع در نگاه اول ممکن بسیار سخت و پیچیده به نظر برسد اما این کار بسیار راحت تر از چیزی است که شما تصور می کنید پس در ادامه با ما همراه باشید.

دامنه یا دامین یا همان آدرس اینترنتی (به انگلیسی domain) یکی از آن آدرس هایی است که شما برای وارد شدن به یک وبسایت به آن نیاز دارید مانند وبسایت ما D4Sell.IR و یا وبسایت گوگل google.com به آن نیاز دارید.

تقریبا هر کشور دامنه مختص به خود را دارد برای مثال: پسوند IR. متعلق به ایران می باشد یا پسوند های COM. و NET. و ORG. به صورت بین المللی و یا پسوند BR. متعلق به کشور برزیل بوده و مورد استفاده قرار میگیرد.

-

دامنه چگونه ثبت می شود؟

برای ثبت دامنه بین المللی شما در صورتی که امکان خرید آن راه به صورت مستقیم دارید می توانید از سایت های خارجی تهیه نمایید اما به دلیل محدودیت در پرداخت شما نیاز به اکانت شرکت های هاستینگ داخلی دارید.
اما اگر میخواهید دامنه داخلی (IR.) ثبت بفرمایید شما نیاز به اکانت از سایت ایرنیک دارید که میتوانید آن راه به راحتی آن را ایجاد نمایید.

-

هر دامنه‌ای متعلق به یک صاحب امتیاز است

آدرس هر دامنه منحصر به فرد بوده و تنها یک صاحب امتیاز می تواند داشته باشد. برای مثال دامنه d4sell.ir تنها متعلق به تیم ما بوده و شخص دیگری امکان رزرو این دامنه را ندارد. در صورتی که شخص صاحب امتیاز اقدام به تمدید دامنه ننماید پس از دوره تعلیق شخص دیگری می تواند دامنه را رزرو نماید و صاحب امتیاز آن دامنه شود.

-

دوره زمانی رزرو دامنه

دامنه ها بایستی به صورت حداقل سالانه (هرسال) یا چند ساله رزرو شود. همانطور که قبلا اشاره کردیم، دامنه باید پس از دوره زمانی رزرو شده تمدید گردد در غیر اینصورت دامنه لغو شده و شخص دیگری میتواند امتیاز آن را خریداری نماید.

-

چرا انتخاب آدرس دامنه اهمیت بالایی در کسب و کار دارد؟

شناسایی سایت توسط کاربر: در بین میلیارد ها آدرس اینترنتی کاربر باید بتواند سایت شما را به راحتی پیدا کند.

برندینگ: آدرس دامنه در نگاه اول دیدگاهی عمیق از کسب و کار، نوع کسب و کار، تخصص شما در آن حوزه را در ذهن کاربر ایجاد می کند. آدرس دامنه می بایست کوتاه و خوانا باشد و در نگاه اول در ذهن کاربر نقش بسته و معرف شما در آن حوزه باشد.

تاثیر نام دامنه در سئو سایت: نام دامنه می تواند در سئو سایت شما تاثیر گذار باشد. آدرس دامنه حاوی کلمات کلیدی و مرتبط با محتوا و فعالیت شما می تواند به دستیابی موقعیت و رتبه سایت شما در گوگل کمک نماید.

-

چگونه آدرس دامنه مناسب برای کسب و کارم انتخاب کنم؟

دامنه رند: آدرس دامنه می بایست به صورت رند، کوتاه و خوانا باشد. همانطور که قبلا اشاره کردیم کاربر باید بتواند به راحتی سایت شما را پیدا کند همچنین آدرس سایت شما به راحتی در ذهن کاربر نقش ببندد.

کلمات کلیدی: استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه می تواند به موتور های جستجو در ایندکس کردن سایت شما کمک نماید.

قابلیت برندینگ: آدرس دامنه می بایست علاوه بر موارد بالا منحصر به فرد باشد و قابلیت برندسازی داشته باشد زیرا این موضوع می تواند در کسب و کار شما تاثیر بسیار چشم گیری داشته باشد.

اجتناب از استفاده علامت و یا حرف به صورت تکراری: در راستای بهبود سئوی سایت به شدت از استفاده کردن دامنه هایی که حالت اسپم دارند جلوگیری فرمایید برای مثال آدرس سایت اصلی express.com می باشد اما شما برای سایت خود نام expresss.com یا exppress.com یا eexpresss.com و موارد مشابه استفاده می نمایید. این موضوع تاثیری به شدت منفی برای سایت شما دارد.

 

شما می توانید از مشاورین برندینگ مشاوره دریافت نمایید در صورتی که نه زمان داشته باشید و نه امکان پرداخت هزینه مشاوره، پشتیبانی تیم D4Sell در خدمت شماست تا در زمینه برندینگ، تهیه دامنه رند، تهیه شماره رند و طراحی سایت به شما یاری رساند.

-

ارتباط با پشتیبانی D4Sell

لطفا جهت ارائه پیشنهاد قیمت و تهیه محصولات و خدمات با روش های زیر با ما در تماس باشید

ورود به صفحه تماس با ما: اینجا کلیک کنید

ارتباط با ما در تلگرام: اینجا کلیک کنید

ارتباط با ما در واتساپ: اینجا کلیک کنید

چنل تلگرامی ما را دنبال کنید: اینجا کلیک کنید

(لطفا توجه فرمایید محصولات بلافاصله پس از انتشار در سایت در چنل تلگرامی ما قابل مشاهده است)

شماره تماس : 09114900865

آخرین محصولات

دسته بندی بلاگ دامنه
اشتراک گذاری
سبد خرید

No products in the cart.

Return To Shop
ورود به سایت